Hírek
2021. Október 14. 09:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy orvost

Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy zalai orvost, aki a magánbetegeit állami kórházban pénzért látta el - közölte a rendőrség szerdán a police.hu oldalon.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárás szerint az orvos a magánpraxisába tartozó pácienseket telefonos egyeztetés után az egyik - közelebbről meg nem nevezett - zalai, állami kórház ultrahangos vizsgálóhelyiségébe rendelte be. A kórház alkalmazottjaként munkaidőben vagy ügyeleti időben látta el a betegeket, a kórházban végzett vizsgálatokért pedig pénzt kért, amivel megszegte az egészségügyi jogviszonyával kapcsolatos kötelességét.
A nyomozók kedden gyanúsítottként hallgatták ki az orvost, majd őrizetbe vették. Ügyében - a bűncselekménynek számító - vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt folyik nyomozás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt