Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2021. Február 10. 18:02, szerda | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy drogosan halálos balesetet okozó fiú ellen

Vádat emeltek egy drogosan halálos balesetet okozó fiú ellen

Vádat emeltek az ellen a 17 éves fiú ellen, aki 2020 augusztusában megszökött egy javítóintézetből, majd novemberben drogok és nyugtatók hatása alatt okozott balesetet, amiben egy idős házaspár életét vesztette

- tájékoztatta a Nógrád megyei főügyész szerdán az MTI-t. Bóna Gyula a közleményben ismertette: a 17 éves fiú - aki 2020. augusztus 27-én megszökött az aszódi javítóintézetből - 2020. november 12-én éjjel Karancslapujtőn egy ház előtt beindított egy rossz műszaki állapotú, lapos gumiabroncsú személyautót, és azzal Salgótarjánba indult.

A korábban elfogyasztott pszichoaktív anyagoktól és erős nyugtatóktól bódult állapotban vezette a járművet, amivel hajnalban a megyeszékhelyen egy parkoló autónak ütközött, majd reggel a 21-es főúton, Salgótarján lakott területén kívül két ember halálát okozta: egy kanyarba 110-115 kilométer/órás sebességgel haladt be, a záróvonalon áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol frontálisan összeütközött egy szemből szabályosan érkező, idős férfi által vezetett gépkocsival.

Az ütközés következében a férfi és mellette ülő felesége a helyszínen meghalt, a vádlott könnyebben sérült.

A jogosítvánnyal sem rendelkező fiatalkorú ellen a Balassagyarmati Járási Ügyészség közlekedési ügyésze halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntette és jármű önkényes elvétele miatt emelt vádat, továbbá indítványozta, hogy a bíróság kötelezze a vádlottat a nyomozás során felmerült 881 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére - közölte a főügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.