Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2020. Szeptember 19. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb megállapodást kötött oltóanyaggyártó cégekkel az Európai Bizottság

Újabb megállapodást kötött oltóanyaggyártó cégekkel az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság pénteken újabb megállapodást kötött a Sanofi-GSK gyógyszercégekkel, 300 millió adag, hatékonynak ígérkező, koronavírus elleni oltóanyag felvásárlására.

A Sanofi és a GSK (GlaxoSmithKline) a két vállalat innovatív technológiáit felhasználva fejleszti a Covid-19 elleni vakcinát.

A tagállamok bizonyos oltóanyag-mennyiséget alacsony és közepes jövedelmű nem uniós országoknak adományozhatnak.

Ursula von der Leyen a brüsszeli testület elnöke szerint a megállapodás újabb bizonyítéka az uniós elkötelezettségnek amellett, hogy a méltányosság jegyében ne kizárólag az uniós polgárok, hanem a világ legszegényebb és legkiszolgáltatottabb lakossága is hozzáférjen biztonságos, hatékony és megfizethető oltóanyagokhoz.

Az elnök az EU helyzetét értékelő beszédében felhívta a figyelmet a "vakcina nacionalizmus" veszélyére azzal érvelve, hogy csak világméretű összefogás mentheti meg az életeket.

A brüsszeli testület korábban már szerződést kötött az AstraZeneca vállalattal, és előzetes megbeszéléseket követően más vakcinagyártókkal is hasonló megállapodásokról folytat tárgyalásokat.

A bizottság június közepén fogadta el az úgynevezett európai oltóanyag-stratégiáját, amelynek célja, hogy 12-18 hónapon belül, minden európai állampolgár számára magas színvonalú, biztonságos, hatékony és megfizethető oltóanyagokat biztosítson. Ennek érdekében a bizottság a tagállamokkal együtt, előzetes piaci kötelezettségvállalásokat köt az oltóanyaggyártókkal. Ez teszi lehetővé a jövőben, hogy a tagállamok meghatározott mennyiségű oltóanyagot vásároljanak meghatározott áron, amint és amikor az oltóanyag rendelkezésre áll.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.

2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.