Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2018. Február 04. 19:23, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Több mint ezer réti sast figyeltek meg a sasszinkronon

Több mint ezer réti sast figyeltek meg a sasszinkronon

Több mint ezer réti sast figyeltek meg a Kárpát-medencében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület és partnerei által szervezett országos sasszinkron felmérésben

- mondta Orbán Zoltán, az egyesület szóvivője vasárnap az M1 aktuális csatornán.

Közölte: idén először a környező országok természetvédelmi szervezeteivel együttműködve számolták meg januárban a Kárpát-medencében telelő sasokat. Mint mondta, a felmérést az úgynevezett PannonEagle Life akció keretében végezték, amely egy ragadozó madarak mérgezése elleni program. Azért is kell összeszámolni a ragadozó madarakat, hogy érzékelni tudják a mérgezések, valamint az állatok ellen irányuló egyéb cselekmények hatásait - tette hozzá.

Kiemelte: az 1970-es, '80-as években néhány tíz réti sast vagy parlagi sast lehetett csak látni az országban; idén a sok évtizedes természetvédelmi munkának köszönhetően 760 réti sast és 350 parlagi sast figyeltek meg, a Kárpát-medencében pedig több mint ezer réti sast számoltak.

Orbán Zoltán elmondta azt is, hogy bizonyos ragadozó madarak az enyhe időjárás miatt telelnek Magyarországon, hiszen Közép-Ázsiából vagy Észak-Európából az ottani, októberben kezdődő, akár mínusz 40 fokkal és több méteres hóval is járó télből érkeznek az itteni, ahhoz képest enyhe évszakba.

Címkék: rétisas, sas

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.

2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz

Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.