Városlista
2025. november 18, kedd - Jenő

Hírek

2020. Április 22. 08:57, szerda | Belföld
Forrás: mti

Több mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol

Több mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol

Több mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol kedden a Készenléti Rendőrség budapesti központjába, ahonnan azt továbbviszik azt az ország minden részébe. .

A tervek szerint a Hygi április végétől a Mol töltőállomásain is kapható lesz

Az olajtársaság közleménye szerint továbbra is zajlik MOL kéz- és felületfertőtlenítő szereinek kiszállítása az egész országban, a járvány elleni védekezés szempontjából stratégiai szervezeteknek és vállalatoknak.

Mintegy 800 liter Mol Hygi fertőtlenítőszer érkezett például a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság részére, és még a héten folytatódik a kórházak ellátását intéző Állami Egészségügyi Ellátó Központ kiszolgálása is.

Mint írták, a társaság almásfüzitői üzeme harmadik hete gyárt fertőtlenítőszereket; onnan a múlt hét végéig összesen közel 500 ezer liter terméket szállítottak ki - az Operatív Törzzsel együttműködve - a közfeladatot ellátó és a koronavírus elleni küzdelemben élen járó intézményeknek.

A Mol-csoporthoz tartozó, kenőanyagok gyártásával foglalkozó MOL-LUB Kft. mindössze két hét alatt állította át korábban szélvédőfolyadékot készítő gyártósorát fertőtlenítő előállítására.

Hozzátették, hogy április 20-án 42 ezer liter Hygi érkezett a kórházakat ellátó Állami Egészségügyi Ellátó Központnak, illetve a MÁV Zrt. 24 ezer litert kapott.

Korábban 480 liter Hygit szállítottak ki a Békés Megyei Rendőr-főkapitányságra, Békéscsabára, és 720 litert a Békés Megyei Központi Kórházba, Gyulára, valamint 45 ezer litert a székesfehérvári vegyvédelmi alakulathoz.

Ezt megelőzően kapott már a fertőtlenítőből a Volánbusz, a BKV, a Miskolci Közlekedési vállalat, a Zalai Vízmű, a Magyar Posta, az ÁEEK, hulladékkezelők, közművek és önkormányzatok, rendőri és honvédelmi szervek, illetve kórházak is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor

Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld

Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme

A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem

2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld

Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata

Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.

2025. November 17. 07:32, hétfő | Belföld

Lehűlés érkezik erős széllel és esővel a hét elején