Hírek
2021. Október 04. 18:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Számos optika ingyen végez látás- és szemüvegellenőrzést októberben

Idén is megszervezi a látás hónapját a Magyar Látszerész Szövetség, a kampányban részt vevő optikák októberben díjmentesen végeznek látás- és szemüvegellenőrzést.
A szövetség hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a szemüvegeket is egész hónapban ingyen ellenőrzik a szakemberek, akik a szemüvegviseléssel, -tisztítással és a lencsecserével kapcsolatban is adnak tanácsokat. Kiemelték, hogy a javaslatokat érdemes megfogadni, mert a nem megfelelő szemüveg használata fáradékonyságot, fejfájásos panaszokat és rossz közérzetet okozhat.
Szabadi Zsoltot, a Magyar Látszerész Szövetség elnökét idézve a közleményben azt írták, hogy legalább évente egyszer érdemes látásellenőrzést végeztetni, de vannak, akiknek gyakrabban is. Ilyenek a gyerekek, akiknél rossz teljesítményt, állandó fejfájást, mozgáskoordinációs problémákat okozhat a látásromlás. Őket érdemes az iskolakezdéskor megnézetni, de később sem szabad megfeledkezni róluk, mivel a nagyobbak már sok időt töltenek monitor előtt, ami a készülékekből áradó kék fény miatt veszélyes.
Az irodai munka alatt szintén sokat nézik a képernyőt, ez szemszárazsághoz, fejfájáshoz, alvászavarhoz, teljesítményromláshoz vezethet. Negyvenéves kor felett pedig a szem már öregszik, ezért abban az életszakaszban szintén életbevágó, hogy rendszeresen járjunk szűrésre - hívta fel a figyelmet Szabadi Zsolt.
A 16. alkalommal zajló kampány részletei, a résztvevő optikák listája megtalálható a www.latashonapja.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 22. 09:07, szerda | Belföld
Energiaügyi Minisztérium: a tiszta víz nemzeti kincs
2023. Március 22. 07:16, szerda | Belföld
Penész lehet egyes Danone OIKOS joghurtokban
Penész lehetséges jelenléte miatt visszahívják és a forgalomból is kivonják a Danone OIKOS Görög élőflórás áfonyás sajttorta ízű, négyszer 125 gramm kiszerelésű joghurtot - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
2023. Március 21. 14:26, kedd | Belföld
Gépjárműalkatrész kereskedőket ellenőriz a NAV
NAV a gépjármű-alkatrészek kereskedelmét ellenőrizve olyan fiktív vásárlókra bukkant, akik adatait csak a számlázás miatt hozták létre.
2023. Március 21. 13:42, kedd | Belföld
Április 11-ig lehet regisztrálni a TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióra
A TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért akciót a 11. alkalommal rendezik meg idén, az ország legnagyobb önkéntes hulladékszedési programjára április 11-ig lehet regisztrálni.