Hírek
2012. Február 08. 13:41, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu
Súgnak a Tescónak?

Újabb eset utal arra, hogy a Tescónál előre tudják, mikor indít ellenőrzéseket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) – írja a Magyar Nemzet.
Az áruházlánc a lap birtokába jutott belső kör e-mailjéből kiderül: már azelőtt figyelmeztették a régiós vezetőket a szerdán esedékes vizsgálatra, hogy annak időpontját az NFH honlapján közzétette volna.
A hanyagul megfogalmazott kör e-mailben arról tájékoztatták a Tesco vezetőit, hogy február 8-án ellenőrzést végez a fogyasztóvédelmi hatóság. Mindez megegyezik azzal a tavaly áprilisi esettel, amikor a multinacionális vállalat budaörsi központjából ugyancsak arról tájékoztatták a hipermarketek vezetőit, milyen vizsgálatokra kerül sor. Ekkor az NFH-nál azzal magyarázták az esetet, hogy honlapjukon minden évben közzéteszik ellenőrzési és vizsgálati programjukat, ami általános jellegű és mindenki számára hozzáférhető.
A mostani esetben a Tesco kör e-mailjének keltezési dátuma február 6., hétfő, míg az NFH honlapjára 7-én, kedden reggel nyolc órakor került fel a szerdán esedékes ellenőrzésről szóló tájékoztató. Mindebből következik, hogy a multinacionális vállalatnál legalább egy nappal korábban tudtak a vizsgálatról.
Arról, hogy a tapasztalatok szerint az NFH-tól kiszivárognak bizonyos információk, Kardeván Endre, a vidékfejlesztési tárca élelmiszerlánc-felügyeleti államtitkára a lapnak korábban kijelentette: „Ígérem, hogy amíg én itt vagyok, s ilyen eset a tudomásomra jut, akkor a felelős nem sokáig fog itt dolgozni.”
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.