Hírek
2012. Február 09. 07:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Riasztás: jönnek a legkeményebb éjszakák

Az idei tél eddigi leghidegebb éjszakái következnek, csütörtökre és péntekre virradóra megdőlhetnek a hidegrekordok, vagyis néhol mínusz 27 Celsius-fok alá is csökkenhet a hőmérséklet.
Közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa szerdán az MTI-vel.
Pátkai Zsolt azt mondta: továbbra is rendkívül hideg marad az idő, a leghidegebb a déli megyékben lesz. Szombatig éjszakánként jellemzően mínusz 20 Celsius-fok körüli hőmérséklet várható, de a nappali órákban is „csak” mínusz 5 és mínusz 10 fok közötti hőmérséklet valószínű. Vasárnaptól lassú enyhülésre lehet számítani, éjszakánként mínusz 10 és mínusz 15, napközben 0 és mínusz 5 fok közötti hőmérséklet valószínű.
A jelenlegi előrejelzések szerint szombaton a déli országrészben lehet számítani havazásra, de jelentős mennyiség nem fog esni, csak nagyjából néhány centiméternyi friss hó várható. A többi napon néhol fordulhat elő gyenge havazás, hószállingózás – tette hozzá.
Riasztás
A következő napokban a szél többnyire élénk lesz. A Kisalföldön és az ország északkeleti területein akár óránkénti 40-45 kilométeres erősségű széllökésekre is számítani lehet – mondta a meteorológus. Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdára és csütörtökre is hat megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki az extrém hideg miatt.
A meteorológiai szolgálat honlapján található figyelmeztető előrejelzés szerint az ország déli felében, vagyis Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megyében van érvényben másodfokú figyelmeztetés, ami azt jelenti, hogy ezeken a helyeken a hőmérséklet mínusz 20 Celsius-fok alá csökkenhet. Emellett szintén az extrém hidegre vonatkozóan citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a fővárosban, valamint hét megyében: Pest, Fejér, Veszprém, Zala, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Ezeken a területeken mínusz 15 fok alá csökkenhet a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.