Városlista
2025. július 12, szombat - Izabella

Hírek

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.

Az eseményen Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára elmondta, az egyetem és a kormány feladata, hogy segítse azokat a fiatalokat, akik a pilótaképzés irányába szeretnének fordulni, biztosítsa számukra a minőségi képzést, az eszközöket és körülményeket annak érdekében, hogy világszerte a legjobb pilótákként állják meg a helyüket.

A magyar pilóták számos helyen teljesítenek szolgálatot Vietnámtól Japánon át Katarig, ezért fontos, hogy utánpótlásukat ugyanabban a minőségben tudja biztosítani Magyarország az egész világ számára - fogalmazott az államtitkár.

Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere köszöntőjében arról beszélt,

a magyar - és azon belül a Nyíregyházán tanult - pilóták szakmájukban mindenhol megállják a helyüket, Magyarországon pedig nincs még egy hasonló képzési hely, ahol ennyi kadétot oktatnának, mint a nyírségi megyeszékhelyen.

Hárskuti János, a Nyíregyházi Egyetem elnöke emlékeztetett, a felsőoktatási intézményben, illetve annak jogelődjében 55 éve zajlik pilótaképzés és a mai napig ezer pilóta szerezte meg képesítését.

A 130 millió forint értékű ALSIM AL250 típusú, úgynevezett repülési eljárásgyakorló berendezés beszerzése a Digitális oktatás és gyakorlatorientált képzés fejlesztése a Nyíregyházi Egyetemen című uniós projekt keretében valósult meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld

Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.