Hírek
2018. Szeptember 24. 15:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rendőrökre támadó férfi és anyja ellen emeltek vádat Borsodban

Rendőrökre támadt egy 28 éves férfi és 49 anyja, a miskolci ügyészség felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni és bűnsegédi minőségben elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat
- közölte a vádhatóság az MTI-vel hétfőn. A tájékoztatás szerint három rendőr Sajóládon a vádlott feleségének segélykérésére intézkedett tavaly augusztusban. A nő - férje agresszív viselkedése miatt - kislányával együtt el akarta hagyni közös lakásukat, ehhez kért rendőri segítséget.
Az asszony a rendőrök kíséretében összecsomagolt, miközben a férj anyja fenyegette a rendőröket. Időközben a férj is megérkezett, agresszívan viselkedett, ezért a rendőrök az asszonyt és a gyermeket a rendőrautóba ültették. A férfi többször megkísérelte kinyitni a jármű ajtaját, ebben két rendőr testi kényszerrel akadályozta meg. A vádlott férfi kővel fenyegetőzött, majd egy kapával az egyik rendőr felé indult, aki a támadót csak úgy tudta megállítani, hogy többszöri felszólítása után ráfogta a pisztolyát. Erre a férfi eldobta a kapát és elmenekült.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.