Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2011. Július 06. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Építészhallgatók is szépítik Devecsert

Építészhallgatók is szépítik Devecsert

A devecseri lakóparkban, valamint Somlóvásárhelyen épülő új otthonok kivitelezését befejezték.

 

A lerakókba július 4-én az érintett települések külterületeiről összesen 3640 köbméternyi szennyezett anyagot és 1104 köbméternyi bontási törmeléket szállítottak be. Devecseren eddig összesen 240 ingatlant bontottak le és 239 törmelékét el is szállították a depóba. A térségben tegnap 346 szakember dolgozott 155 munkagéppel. Az érintett területen a közúti közlekedés zavartalan volt, tizenhárom helyen ideiglenes sebességkorlátozás van érvényben-tudatta a BM OKF.

Az ÁNTSZ laboratóriuma és a vízszolgáltató adatai alapján az ivóvíz továbbra is biztonságosan fogyasztható a teljes területen. A szálló por napi átlagkoncentrációja a szakaszos mintavétel alapján Kolontáron, Devecseren és Somlóvásárhelyen az egészségügyi határértéket nem haladta meg.

A Torna-patak vizének átlagos pH-értéke tegnap 8,26 volt. A patak vizének pH-értékét egy automata – AVITAR – mérőkonténer óránként méri.

A devecseri lakóparkban, valamint Somlóvásárhelyen épülő új otthonok kivitelezését befejezték. A devecseri lakóparkban folytatták a járdák, térkövek, útátereszek telepítését, a hátsó kerteket elválasztó kerítések építését, valamint a műszaki átadáson feltárt hiányosságok javítását. Megkezdték a dísznövények telepítését, valamint az átadásra váró házak belső takarítását. A Somlóvásárhelyen megépített háznál szintén a műszaki átadás során feltárt problémák kiküszöbölésén dolgoztak, ezeket a munkákat a hálószobák meleg-burkolása és a beton száradása után tudják elvégezni.

A tegnapi napon a Devecser Város Önkormányzata által létrehozott Önkormányzati Kárrendezési és Újjáépítési Csoport három pénzbeli, nem lakóépületekben keletkezett károk enyhítését célzó támogatási szerződést kötött meg.

Július 4-én a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Lakóépület Tervezési Tanszék hallgatói kéthetes nyári építőtábor keretén belül Devecseren 40 méteres pergola és térképház, Kolontáron mászóvár építését kezdték meg, a munkálatokban 45 építész hallgató vesz részt.


OrientPess Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk

2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld

Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt

Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly