Hírek
2018. Március 03. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Picasso 13 művét vásárolta meg ugyanazon vevő két londoni árverésen
Picasso 13 művét vásárolta meg ugyanazon vevő a héten a Sotheby\'s és a Christie\'s aukciósházak londoni árverésein.
A londoni művészeti tanácsadó, aki egy gazdag ügyfél nevében licitált, 113 millió fontot fizetett a műalkotásokért - adta hírül a The Guardian brit napilap honlapja.
Harry Smith, a Gurr Johns művészeti tanácsadó cég elnök-vezérigazgatója négy Picasso alkotást vett meg a Sotheby's szerda esti londoni árverésén, köztük a festő francia múzsájáról és szeretőjéről, Marie-Thérese Walterről készült Femme au Béret et a la Robe Quadrillée (Nő sapkában és kockás ruhában) című portrét, amelynek leütési ára 49,8 millió font (17,6 milliárd forint) volt.
Előző nap Smith a spanyol festő kilenc másik művét vette meg a Christie's árverésén.
Harry Smith nem fedte fel megbízója kilétét, csupán annyit közölt, hogy a képzőművészet világa újra szerelmes lett Picassóba. A spanyol festő iránti érdeklődést tovább fokozta a londoni Tate Modern múzeum közelgő Picasso-kiállítása, amely az első önálló Picasso-tárlat az intézményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
