Városlista
2024. március 2, szombat - Lujza

Hírek

2017. Szeptember 02. 16:19, szombat | Helyi
Forrás: moribornapok.hu

Móri Bornapok programajánló

Móri Bornapok programajánló

A hagyományosan évente megrendezésre kerülő Móri Bornapok a régió egyik legkiemelkedőbb gasztrokulturális eseménye. 2017-ben október 4. és 8. között kerül megrendezésre.

  • PROGRAMOK OKTÓBER 4-ÉN

14:00 Gyermekrajz-kiállítás megnyitója
Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt.
Helyszín: SZSZC Perczel Mór Szakközépiskola és Kollégium

16:00 A 25 éves Wekerle Sándor Egyesület bélyeg-, érem- és képeslap gyűjteményéből rendezett kiállítás megnyitója
Megtekinthető: szerda 16-18 óráig, csütörtök 13-18 óráig,
péntek-szombat-vasárnap 10-18 óráig. Alkalmi bélyegzés (lásd információ).
Helyszín: Lamberg-kastély

17:00 Máhr Ferenc szobrász, festő - Én-„M" és Máhr Ferencné fazekas - Virágok című közös kiállításának megnyitója
Helyszín: Lamberg-kastély
A kiállítás megtekinthető október 29-ig a kastély nyitvatartási idejében.
Helyszín: Lamberg-kastély

18:00 HERNÁDI PONT - Hernádi Judit zenés estje
Zongorán közreműködik Nagy Gergő; Belépő: 1 800 Ft
Jegyek elővételben vásárolhatók a Radó A. Könyvtárban, szeptember 19-től
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:30 Dumaszínház
Beliczai Balázs, Mogács Dániel, Szomszédnéni Produkciós Iroda
Belépő: 2 900 Ft
Jegyek elővételben 2017. augusztus 22-től kaphatók online és a Radó Antal Könyvtárban
Helyszín: régi Mozi épülete

  • PROGRAMOK OKTÓBER 5-ÉN

12:30 A Móri Polgárőrség ünnepélyes eskütétele
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00 Ünnepi testületi ülés
Városi díjak átadása
Közreműködik a Radnóti Miklós Általános Iskola
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

15:00 Móri Bornapi 2x1600 m-es és 2x3200 m-es váltófutó verseny - lány és fiú
Előzetes nevezés emailen (diaksportmor@gmail.com), a móri körzet általános iskoláinak
Helyszín: Móri SE futópálya

17:00 A fesztivál ünnepi megnyitója
- Polgármesteri és testvérvárosi köszöntők
- Közreműködik a Móri Ifjúsági Fúvószenekar
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:30 Esszencia Produkció - „Magyar Küvé" - zenés táncos borangolás
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20:30 Budapest Bár koncert
Közreműködik: a Budapest Bár zenekar Farkas Róbert vezetésével, valamint Németh Juci, Frenk, Kiss Tibor, Mező Misi, Szűcs Krisztián
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

  • PROGRAMOK OKTÓBER 6-ÁN

10:15-11:00 Irodalmi találkozó a Móri Írók, Költők Szövetsége közreműködésével
Helyszín: Táncsics Mihály Gimnázium

11:00 Megemlékezés az Aradi vértanúkról
Közreműködnek: a Móri Táncsics Mihály Gimnázium tanulói
Helyszín: Szabadság téri Emlékmű

13:00-19:00 MIKSZ Amatőr Művészeti Találkozó
Retro kiállítások, grafika, zene, ének, vers, próza, kézműves bemutatók
Helyszín: Művészbejáró - Táncsics Mihály utca 13.

14:00 Bornapi Teniszverseny gyermekeknek
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont (nevezés a helyszínen)

15:30 „NAGY-futás" - futóverseny
Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad - Kossuth u. - Wekerle u. - Polgármesteri Hivatal

18:00 Góbé Zenekar koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Utcabál a Party Service Zenekarral
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

19:00 Legendák kertjében - a Bekecs Néptáncegyüttes előadása
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

20:30 Margaret Island koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:30 Utcabál a Tutti Zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

  • PROGRAMOK OKTÓBER 7-ÉN

9:00 III. C.O.M. Nemzetközi Kiállítás
XV. Pannónia Kupa - Nemzetközi Díszmadár Kiállítás és Magyar Bajnokság megnyitója
Megtekinthető: szombaton 9:00-18:00-ig, vasárnap 9:00-15:00-ig
Belépődíj: felnőtt 500 Ft, diák és nyugdíjas 300 Ft.
Helyszín: Móri Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

9:00 Bornapi Lovasparádé
Helyszín: Hétkúti Lovaspark

9:00 Lövészverseny
Helyszín: Lőtér - Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

9:00 „Aranyhordó" Nemzetközi Sakkverseny
Helyszín: Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola (nevezés a helyszínen)

9:00 Bornapi Teniszkupa - „Nagy István Emlékverseny"
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont (nevezés a helyszínen)

9:00 Tollaslabda-verseny
Helyszín: Petőfi Sándor Általános Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

9:00 Nagypályás labdarúgó verseny
Magyar Színész Válogatott - Magyar Újságíró Válogatott - Móri Öregfiúk
Helyszín: Mór SE pálya

9:00-17:00 Íjászat - minden érdeklődő számára
Helyszín: Lamberg-kastély parkja

9.00-18.00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 Csilletoló verseny
Helyszín: SZTK előtti parkoló
Információ és jelentkezés: Mór-Pusztavám Bányász Nyugdíjas Szakszervezet, Grell Károly - Tel: 06-20-585-6799

10:00-16:30 A Népzenei és Néptánc Fesztivál programja
- Német Nemzetiségi Tánccsoport - Szár
- Kenderke Néptánc Együttes - Tata
- Néptáncegyüttes - Kárpátalja
- Zespolni Piesni i Tanca „Keblowo" - Lengyelország
- FS Jelenčan - Jeleneč (Gímes) - Szlovákia
- Forgatós Táncegyüttes csoportjai - Mór
- Rozmaring Táncegyüttes - Mór
- Volkstanzgruppe Bittelschieß - Németország
- 3FALU - Táncműhely - Bodajk, Isztimér
- Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
- St. Oswald bei Plankenwarth - Ausztria
- Bekecs Néptáncegyüttes - Nyárádszereda
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:00-18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

13:00-19:00 MIKSZ Amatőr Művészeti Találkozó
Retro kiállítások, grafika, zene, ének, vers, próza, kézműves bemutatók
Helyszín: Művészbejáró - Táncsics Mihály utca 13.

14:00-17:00 Papírforma - Papírjátékok készítése, kreatív foglalkozás gyerekeknek
Helyszín: régi Mozi épülete

15:30 A helység kalapácsa - Utcaszínház gyerekeknek
Boka Gábor és a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány
előadásában
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

16:45 Néptánccsoportok felvonulása
Útvonal: Kapucinus tér - Gesztenyesor - Dózsa Gy. u. - Kórház u. - Táncsics u. - Wekerle Sándor Szabadidőközpont

17:00 MintaPinty Zenekar gyermekkoncertje
Helyszín: régi Mozi épülete

17:00 Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése
Közreműködik a móri Borbarát Hölgyek Egyesülete és a Móri Borvidék Hegyközsége
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 IV. Edelweiss Nemzetközi Néptáncest és Táncház
Táncbemutató és táncház a fesztiválon résztvevő tánccsoportok
közreműködésével
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

18:00 Folk on 45 koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 Utcabál a Kaiser Kapellével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

20:00 Wellhello koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:00 Utcabál a Happening Banddel
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

  • PROGRAMOK OKTÓBER 8-ÁN

7:00 Zenés ébresztő a Móri Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével

9:00 Bornapi teniszkupa - „Nagy István emlékverseny"
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

9:00-17:00 Íjászat - minden érdeklődő számára
Helyszín: Lamberg-kastély parkja

9:00-18:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató
Muzsikál a Vásártér Zenekar
Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 Málnaszörp zenekar gyermekkoncertje
Helyszín: régi Mozi épülete

10:00 Néptáncegyüttesek, civil csoportok fellépése
- Ezerjó Nyugdíjas Egyesület
- Móri általános iskolák csoportjai
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:00 Polgármesteri fogadás a külföldi tánccsoportok részére
Helyszín: Polgármesteri Hivatal

10:00 Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a „Teremtés-kútjánál"
„Ezerjó-fiú" avatás - A program ideje alatt a kútból Ezerjó folyik.
Információ és nevezés: október 1-ig borbarat.holgyek@freemal.hu Helyszín: Lamberg-kastély parkja - Kútház

10:00-18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár, éremverés
Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

11:00 A borrendek felvonulása, borlovag-avatás
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00 Moderntánc-bemutatók
Móri Mazsorettek, Cirill Táncstúdió, Winners Elements Tánciskola,
Főnix Rock and Roll Sporttánc Egyesület
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00 Szüreti felvonulás
Útvonal: Rákóczi u. - Wekerle u. - Szt. István tér - Gesztenye-sor - Kapucinus tér

16:30 Gálaműsor a móri néptáncegyüttesek közreműködésével
- Edelweiss Táncegyüttes
- Forgatós Néptáncegyüttes
- Rozmaring Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Eleven Hold koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Utcabál Arany Géza és Vargha Róbert közreműködésével
Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

20:30 Punnany Massif koncert
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:00 Tűzijáték
Helyszín: Kapucinus tér

22:10 Utcabál a Viking Zenekarral
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

Ezek érdekelhetnek még

2024. Március 02. 06:00, szombat | Külföld

Ferenc pápa szerint a genderideológia a mai kor egyik legnagyobb veszélye

A mai kor egyik legnagyobb veszélye a genderideológia, amely megszünteti a különbségeket férfi és nő között - mondta Ferenc pápa a Vatikánban pénteken kezdődött nemzetközi antropológiai konferencia nyitóbeszédében.

2024. Március 02. 06:00, szombat | Bulvár

Szabadnapjukon mentettek meg egy embert a tűzoltók

2024. Március 02. 06:00, szombat | Belföld

Átlagosan 20 százalékkal emelkedik az egészségügyi szakdolgozók alapbére

Március 1-jétől átlagosan 20 százalékkal nő az egészségügyi szakdolgozók alapbére - jelentette be a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára pénteken Budapesten, újságírók előtt.

2024. Március 01. 15:27, péntek | Életmód

Nébih: 21 csokoládéízű fehérjepor közül 20 termék nem felelt meg a jelölési előírásoknak

Nem felelt meg maradéktalanul a jelölési előírásoknak 21 csokoládéízű fehérjepor közül 20 termék, probléma akadt még többek között a fehérje-, aminosav- és édesítőszer-tartalommal, valamint a weboldalakon szereplő jelölésekkel i