Hírek
2012. Március 07. 14:05, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mínusz félezer kórházi ágy
A Magyar Nemzet azt írja, hogy több mint félezer ággyal csökkentenék a kórházi kapacitásokat a fővárost is felölelő három központi régióban.
Van olyan intézmény, amelyikben végleg megszűnne az aktív gyógyító ellátás. A terveket állítólag már kiküldte a tárca az intézményvezetőknek.
Az anyagból kiderül, hogy az ágazatvezetés mennyivel csökkentené az ágyszámot az egyes fekvőbeteg-ellátó intézményekben, milyen szakmákat szüntetnének meg, és mely területek lakosai tartoznának majd egy-egy osztályhoz. Bár néhány intézmény új szakmák indításával is próbálkozhat, és néhol pluszágyakat is osztanának, az egyenleg negatív: az aktív, azaz a klasszikus gyógyító ágyak száma 545-tel csökkenne a központi országrészben.
Idetartozik a főváros, amelyet három részre osztottak, s hozzácsatolták több megye jelentős részét is. Az észak-közép-magyarországi régióban 271-gyel, a dél-közép-magyarországiban 97-tel, míg a nyugat-közép-magyarországiban 177-tel csökkentenék az ágyak számát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
