Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2016. December 24. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Mintegy 41 ezer cipősdoboz ajándék gyűlt össze

Mintegy 41 ezer cipősdoboz ajándék gyűlt össze

Mintegy 41 ezer cipősdoboz ajándékot gyűjtött össze idén a jótékonysági programot tizenhárom éve életre hívó Baptista Szeretetszolgálat.

Az ajándékcsomagokat az adventi időszakban mintegy 200 gyűjtőponton várták, hogy még karácsony előtt eljuttathassák a rászoruló gyerekeknek, nevelőotthonokban lakóknak, mélyszegénységben élőknek, vagy például Böjte Csaba ferences rendi szerzetes árvaházában nevelkedőknek, akik december 17-én mintegy kétezer csomagot kaptak az erdélyi Parajdon. A kedvezményezettek között voltak még a mélyszegénységben élő roma nagycsaládosok, a sok gyermeket nevelő katonacsaládok is - tájékoztatta a szeretetszolgálat pénteken az MTI-t.

A népszerű Cipősdoboz Akció központi bázisa idén is a budapesti Deák téren található Cipősdoboz Vár volt. A kampány újabb gyűjtőpontokkal bővült, és már második évben volt elérhető a csomagkövetés, vagyis a felajánlók egy része nyomon követhette, melyik településre kerül az általa elkészített ajándék.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját