Hírek
2012. Január 11. 12:47, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Menekülnek a kommunista országból
Az előző évhez képest 15 százalékkal több, mintegy 2700 észak-koreai szökött el hazájából és telepedett le Dél-Koreában 2011-ben – derül ki a szöuli országegyesítési minisztérium szerdai közleményéből.
Egészen pontosan 2737 észak-koreai szökevényt (70 százalékuk nő) regisztráltak a dél-koreai hatóságok tavaly, s ezzel átlépte a 23 ezret azoknak a száma, akik a sztálinista berendezkedésű Északról Délre menekültek az 1950–53-as koreai háború óta. A legtöbben, 2927-en 2009-ben érkeztek Dél-Koreába. Akik eljutnak oda, és menedéket kérnek, az ország teljes jogú állampolgárává válnak, valamint a szöuli kormány anyagilag támogatja őket abban, hogy új életet kezdhessenek.
A dél-koreai országegyesítési minisztérium szintén szerdán adott tájékoztatást arról: erre az évre mintegy 465 millió dollárnak megfelelő összeget különített el arra a célra, hogy emberbaráti segélyt nyújtson Észak-Koreának. A pénz nagy részét rizsre és műtrágyára költik, illetve természeti katasztrófa esetén a szükséges egyéb árukra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
