Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2019. Április 04. 05:02, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Meghalt az utasa egy súlyosan ittas autósnak

Meghalt az utasa egy súlyosan ittas autósnak

A hajdú-bihari rendőrök befejezték a baleset vizsgálatát.

A rendőrök még tavaly március 30-án 17 óra körül Hajdúnánáson a Petőfi utcában intézkedtek egy balesetnél. A vizsgálat szerint egy férfi ittasan okozott balesetet. Egy jobbra ívelő útkanyarulatban járműve sebességét nem megfelelően választotta meg és az árokba sodródott, ahol egy fának ütközött.

A balesetben a kocsi utasa olyan súlyosan megsérült, hogy a kórházba szállítás során életét vesztette, míg a sofőr súlyos sérülést szenvedett.

Az ügy vizsgálatába bevont igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint a sofőr súlyos fokú alkoholos befolyásoltságban vezette gépjárművét.

A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály az 56 éves férfival szemben halált okozó járművezetés ittas állapotban bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával folytatott vizsgálatot.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratokat átadták az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.