Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2022. Augusztus 24. 12:08, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Megérkeztek a friss koronavírus adatok

Megérkeztek a friss koronavírus adatok

A koronavírus ellen beoltottak száma 6 415 779, közülük 6 201 969-en a második, 3 893 222-en a harmadik, 331 787-en pedig már a negyedik oltásukat is megkapták

- közölte a múlt heti összesített adatokat szerdán a koronavirus.gov.hu. A kormányzati portálon azt írták: az előző héten 14 742 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 2 036 390-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma.

Meghalt 108, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 47 191-re emelkedett.

A gyógyultak száma 1 945 910, az aktív fertőzötteké 43 289.

Jelenleg 1251 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 27-en vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 1811-en vannak.

Azt írták, hogy a fertőzöttek száma a megelőző héthez viszonyítva tovább csökkent. A vírus továbbra is a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik.

A megerősítő oltás felvétele mindenkinek ajánlott, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását - olvasható az oldalon.

Kiemelték, hogy a kormány továbbra is biztosítja az oltás lehetőségét. Az oltás továbbra is kérhető a háziorvostól, házi gyermekorvostól, valamint felvehető a kórházi oltópontokon, ahová péntekenként időpontfoglalással és anélkül is lehet menni.

A kormány és az operatív törzs folyamatosan elemzi a járványhelyzetet, és ha szükséges további intézkedéseket hoz - tették hozzá.

A kormányzati portálon felhívták a figyelmet arra, hogy aki Moderna vakcinával szeretné magát beoltatni, annak érdemes sietnie, mert már az utolsó adagokat kezdték el felhasználni az oltópontokon és a háziorvosoknál.

Miután a Moderna elfogy, háromféle oltóanyag marad az oltópontokon: Pfizer, Sinopharm és Janssen - írták a koronavirus.gov.hu oldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta