Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2019. Október 03. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok

Már nem sokáig érvényesek a régi ötszázasok

Október 31-ig lehet fizetni a 2018 előtt kibocsátott 500 forintos bankjegyekkel - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán az MTI-vel.

A kereskedők november 1-jétől nem kötelesek elfogadni a régi ötszázasokat, de a bank- és postafiókokban még 3 évig, a jegybanknál pedig 20 évig díjmentesen beválthatók.

Az MNB szerint az új bankjegyek a februári kibocsátás óta megfelelő ütemben terjedtek el a készpénzforgalomban. Szeptember végére az ötszázasok több mint 60 százaléka már új volt - olvasható a közleményben.

Címkék: ötszáz, bankjegy, forint, pénz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.