Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

Hozzátette: a központi rendezvény Veszprémben lesz, de a nagyobb egyetemi városokban is szerveznek hasonló Pont Ott Partit.

Már harmadik éve, hogy több mint 120 ezren jelentkeznek a felsőoktatásba. Európában egyedüliként Magyarországon tízből mintegy nyolc diák állami ösztöndíjas képzésen kezdheti meg egyetemi tanulmányait, elsősorban a műszaki, a természettudományos, az orvosi, illetve a tanárképzésben
- mondta az államtitkár.

Szerda este 8 órától a Pont Ott Partikon nagy kivetítők mutatják majd a ponthatárokat, és aki megadta a telefonszámát, az SMS-ben is kap értesítést arról, hogy sikerült-e a felvételije és hová vették fel.

Akinek nem sikerült, az a pótfelvételi időszakban még jelentkezhet államilag támogatott és önköltséges helyekre - tette hozzá Varga-Bajusz Veronika.

Címkék: fevlételi, ponthatár

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.