Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2012. Augusztus 03. 16:13, péntek | Sport
Forrás: MTI Fotó: Kollányi Péter

London 2012 - Pars Krisztián első helyen döntős

London 2012 - Pars Krisztián első helyen döntős

A kalapácsvető Pars Krisztián a legjobb eredménnyel jutott be a döntőbe pénteken a londoni olimpia atlétikai versenyeinek első napján.

A szám selejtezőjében a B csoport küzdelmei csaknem egyórás csúszással kezdődtek. Az Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes szombathelyi dobó az Olimpiai Stadion 80 ezer nézője előtt bemelegítésnél is a 78 méteres selejtező szint közelébe dobott, majd már élesben, 77,11 méterrel kezdett.
Valószínűleg ezzel is finalista lett volna, mivel a másik csoportban csak négyen értek el jobbat. Pars azonban nem bízta a véletlenre, másodikra biztosan megdobta a szintet, 79,37 méterrel.
Pars idei legjobbja 82,28 méter, ennél ebben az évben csak az a fehérorosz Ivan Tyihon ért el jobbat (82,81 m), akit doppingmintáinak újraellenőrzése miatt visszaléptettek a rajt előtt.
Meglepetésre kiesett a lengyelek egyik reménysége, a 81,39-es idei eredménnyel rendelkező Pawel Fajdek, akinek mindhárom kísérlete érvénytelen volt.
Az A csoport küzdelmeit a világbajnok, athéni olimpiai bajnok japán Murofusi Kodzsi nyerte azzal, hogy másodszorra 78,48 méterre hajította a szert. A címvédő szlovén Primos Kozmus elsőre dobta meg a szintet, 78,12-vel. Mindkettőjüknek ez az idei legjobb eredménye, ami jelzi, hogy nem sok versenyen indultak a játékok előtt.
"Kicsit ideges vagyok, mert rengeteg idő telt el az A és B csoport között, sokat csúszott a program. Kétszer kellett bemelegíteni, ez kicsit fárasztó volt, s éreztette a hatását az első dobásnál" - nyilatkozott Pars Krisztián, aki Tyihon visszaléptetésére csak ennyit mondott:
"No comment. Az élet visszaadja..."
Pars hozzátette, a döntőben 82 méteres dobással lenne elégedett. Nem tartja tehernek, hogy aranyérmet várnak tőle, mivel neki is ez az elvárása magával szemben.
A kalapácsvetés döntőjét vasárnap rendezik, magyar idő szerint 21:20-tól.

Címkék: Olimpia-London2012

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában

A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

2025. Augusztus 18. 08:04, hétfő | Sport

Osztrák Nagydíj - Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött

Marc Márquez sorozatban hatodszor győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokságban: az Osztrák Nagydíj vasárnapi megnyerése után így már 142 pontos előnnyel vezet az elitkategóriának számító Moto GP-ben.

2025. Augusztus 17. 08:41, vasárnap | Sport

A Puskás Akadémia legyőzte a BL-selejtezőre készülő Ferencvárost

A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának szombat esti rangadóján.