Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2018. Június 20. 08:42, szerda | Belföld
Forrás: forrás: M1 Híradó

Lebukott egy drogdíler rendőr a fővárosban

Lebukott egy drogdíler rendőr a fővárosban

A tiszthelyettes, aki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közlekedésrendészetének munkatársa volt, egy bevásárlóközpont mélygarázsában árulta a drogot. Az ügyészség vádat emelt ellene, akár nyolc évet is kaphat.

Volt kollégái véletlenül buktatták le a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának egyik munkatársát tavaly februárban Újpesten. Közúti ellenőrzésre állítottak meg egy autót. A kocsiban marihuánát találtak, amikor kiderült, hogy a sofőr nem sokkal az ellenőrzés előtt vette a közlekedésrendészet egyik, nemrég leszerelt főtörzsőrmesterétől.

A drogot egy XVI. kerületi családi ház tetőterében termesztették. A 30 tőből álló ültetvényen havonta többször szüreteltek.

A rendőrnek egyetlen, állandó vevője volt, egy díler, akivel mindig ugyanott, az egyik budapesti bevásárlóközpont mélygarázsában találkozott. Az ügyészség most vádat emelt a három drogterjesztő ellen.

A nyomozás adatai szerint a rendőr két év alatt több mint tíz kiló marihuánát adott el.
A rendőr egyébként csak volt rendőr, hiszen lebukása előtt nem sokkal leszerelt a testülettől. A vádiratban szereplő bűncselekmények büntetési tétele az ő esetében nyolc évig, az elsőrendű vádlott esetében pedig húsz évig terjedő szabadságvesztés.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen

Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.