Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2021. Augusztus 18. 10:07, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Lapáttal ütötték az idős férfit kirablói

Lapáttal ütötték az idős férfit kirablói

Azonosították és elfogták a nyomozók azt a két férfit, akik a gyanú szerint egy idős férfit raboltak ki tápiószelei otthonában.

Motoszkálásra, álmából riadt egy idős férfi július 15-én hajnali 2 óra körül, saját házában idegenekkel találta szembe magát. A gyanú szerint a két férfi a ház egyik ablakán mászott be a tápiószelei ingatlanba, rögvest értékek után kutattak. Amikor a sértett felébredt és kérdőre vonta őket, a 18 és 27 éves férfi egy lapát nyelével többször fejbe verte, és fenyegetések közepedte pénzt követelt a 74 éves férfitól. Pénzt nem tudtak szerezni, így kifelé menet egy kezük ügyébe akadt hangfalat vettek magukhoz, azzal menekültek el – közölte a rendőrség.

A nagykátai rendőröknek pár óra elegendőnek bizonyult, hogy azonosítsák a bűncselekmény elkövetésével összefüggésbe hozható támadókat. A 18 éves M. Patrikot és a 27 éves K. Ádámot augusztus 16-án délelőtt tápiószelén igazoltatták és vitték is a kapitányságra. Kihallgatásukon a cselekmény elkövetését mindketten elismerték. M. Patrik részletesen beszámolt a nyomozóknak tettéről, K. Ádám nem kívánt vallomást tenni.

Ellenük a Nagykátai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya -őrizetbe vételük mellett- felfegyverkezve, a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett rablás bűntette miatt folytatja le a további eljárást, letartóztatásukra előterjesztést tettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.