Hírek
2017. Október 24. 07:09, kedd |
Helyi
Forrás: erdmost.hu
Különdíjas lett az érdi mézes-áfonyás kolbász (videó)

Mintegy ezer csapat részvételével lezajlott szombaton a nemzetközi kolbászkészítő verseny a 21. csabai Kolbászfesztiválon, amelyen díszvendég Érd, mézes-áfonyás kolbásza különdíjat érdemelt.
Az eredmény igazi csapatmunka, hiszen a polgármesteren kívül, az alpolgármesterek, a képviselők, a város jegyzője, de még a református lelkész keze munkája és szíve-lelke is benne volt az eredményben.
Érd a 21. Csabai Kolbászfesztivál vendégvárosa. A város három csapatot indított a versenyen, ifjúsági kategóriában az Érdi Ifjúsági Önkormányzat szállt harcba, a kolbászuk különdíjas lett. A nyugdíjas kategóriában az Idősügyi Tanács bár nem ért el eredményt, a csodájára jártak az elkészült malacságnak a vendégek. Szombaton a nemzetközi gyúróversenyen a városi csapat indult.
Az Érden élő Dr. Aradszki András energiaügyért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője régi békéscsabai családból származik, Békéscsaba szülötte, ezért azonnal igent mondtak a megtisztelő felkérésre, hogy Érd legyen e nagyhírű és népszerű esemény vendégvárosa.
A Csabai Kolbászfesztivál az összetartozásról, az értékek és tradíciók megőrzéséről és ápolásáról szól. A kolbászfesztiválon történő részvételre több száz érdinek biztosított lehetőséget Érd, hiszen minden nap buszok hozták és vitték az itt élőket Békéscsabára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.