Hírek
2023. Február 07. 09:04, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
Kelet-Magyarország egyik meghatározó élelmiszerláncának tulajdonosára csapott le a NAV
A milliárdos vállalkozóra balatoni villájában csapott le az adóhatóság.
Közismert, kelet-magyarországi élelmiszerlánc- és szállodatulajdonos, valamint ügyvédje ellen pénzmosás és költségvetési csalás gyanúja miatt javasolt vádemelést a NAV. A vállalkozó két év alatt 7,4 milliárd forint osztalékot vett fel vállalkozásaiból, ami után nem fizetett adót. A milliárdos üzletember és ügyvédje mellett cégcsoportjának ügyvezetői is a vádlottak padjára ülhetnek.
Kelet-Magyarország egyik meghatározó élelmiszerláncának tulajdonosa 2017-ben és 2018-ban több gazdasági társaságtól 7,4 milliárd forint osztalékot vett fel. Ügyvédje segítségével szerzett az Egyesült Arab Emírségekben szerzett letelepedési engedélyt, hivatalos lakcímet, valamint arab és ciprusi fedővállalkozások alapításában is közreműködött, hogy elkerülje az 1,1 milliárd forint személyi jövedelemadó befizetését Magyarországon. A nyomozás azonban kiderítette, hogy a vállalkozó külföldi életvitele csak álca, valójában itthon él, Magyarországról irányítja üzleteit, így itthon adót kell fizetnie.
A széleskörben lefolytatott vizsgálat bebizonyította továbbá, hogy a 800 munkavállalót foglalkoztató milliárdos üzletember 2014-től 2018-ig dolgozói fizetését számos esetben „feketén” egészítette ki, hogy csökkentse a fizetendő közterheket. Ebben, a közvetlen irányítása alatt álló cégcsoport ügyvezetői tevékenyen közreműködtek, ennek okán elszámoltatásuk nem maradt el.
A számos élelmiszer-áruház és egy hajdúszoboszlói négycsillagos wellnesshotel tulajdonosát, a letartóztatás előtt balatoni villájában fogták el a NAV nyomozók. A költségvetést ért kár teljes egészében megtérült ingatlanok zárolásával és önkéntes befizetéssel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld
Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat
Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét
2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról
A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
