Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2011. December 01. 14:27, csütörtök | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Jóváhagyták Horvátország csatlakozását

Jóváhagyták Horvátország csatlakozását

Jóváhagyta Horvátország európai uniós csatlakozási szerződését csütörtöki plenáris ülésén az Európai Parlament.

A szerződést a tervek szerint jövő pénteken, az EU-tagországok állam- és kormányfői találkozóján írják alá. Az ezt követő ratifikációs folyamat sikeres lezárultával – várhatóan 2013 közepétől – Horvátország lesz az EU 28. teljes jogú tagja.

A magyar néppárti képviselőcsoport a brüsszeli plenáris szavazás után kiadott közleményben az EU előző, magyar soros elnökségének sikereként méltatta a szerződés megszületését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak