Hírek
2013. Július 23. 14:55, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: pénzbehajtásra használja a kormány a rendőrséget
A Jobbik szerint a kormány az erőszakos bűncselekmények számának csökkentése helyett lassan szinte kizárólag pénzbehajtásra használja a rendőrséget.
Mirkóczki Ádám, a párt szóvivője és országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján arról is beszélt, "túlzott súlyponteltolódás", hogy a Belügyminisztérium a közelmúltban további több mint ötszáz új, modern, lézeres traffipax beszerzéséről döntött a jelenlegi 154 sebességmérő mellé. Ez az ellenzéki politikus szerint azt mutatja: a kormány az autósok sarcolását, a költségvetési lyukak betömését várja a rendőrségtől.
A Jobbik ugyanakkor úgy látja, a rendőrség hiába "trükközik a statisztikáival", a védtelen társadalmi rétegeket egyre nagyobb mértékben fenyegetik az erőszakos bűnözők, és a hatóságoknak inkább erre kellene figyelniük. Mirkóczki Ádám szerint elsősorban a "cigányság törvényen kívüli része" teszi élhetetlenné az életet, immáron sok olyan településen is, ahol ez eddig nem volt jellemző.
A párt szóvivője erre hivatkozva felszólította a kormányt, hogy hirdessen zéró toleranciát minden erőszakos bűncselekmény elkövetőjével szemben, valamint gondolja át "a gárdához hasonló társadalmi önszerveződések" engedélyezését.
Mirkóczki Ádám kérdésre válaszolva elfogadhatatlannak nevezte, hogy a kormány 42,5 millió forinttal támogatja a Tett és Védelem Alapítványt az antiszemita tartalmú internetes oldalak figyelemmel kísérése és blokkolása érdekében. "Vérlázító", hogy ennyi pénzt kaphatnak "spicliskedésre szakosodott" alapítványok - közölte a Jobbik szóvivője: hozzátéve: a kormány a "megélhetési rettegők" sorába áll be azzal, hogy a "nem létező antiszemitizmus" ellen akar fellépni. "Jobbikos hatalom esetén érik majd meglepetések az ilyen jellegű tevékenységet, csoportosulásokat" - fűzte hozzá a politikus, aki szerint az alapítvány a Jobbik több internetes felületét is korlátozni kívánja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
