Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2021. Április 28. 07:53, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Hatástalanították a Komáromban előkerült bombát

Hatástalanították a Komáromban előkerült bombát

A tűzszerészek sikeresen hatástalanították a komáromi építkezésen kedden előkerült bombát - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje kora este az MTI-t.

Gajdos Milán korábban elmondta: Komáromban, a Városmajor utcában egy építkezési területre riasztották a honvédségi tűzszerészeket. A helyszínen egy 100 kilogrammos szovjet légibombát azonosítottak.

A gyújtószerkezetet hatástalanították, majd megsemmisítették. A bombatestet a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják későbbi megsemmisítésre.

A tűzszerészi munkálatok idejére a környéket lezárták, tíz családi házat kiürítettek. A korlátozásokat mostanra feloldották, az emberek visszatérhettek otthonukba - mondta a kommunikációs tiszt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.

2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld

OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.