Városlista
2025. szeptember 21, vasárnap - Máté

Hírek

2015. Október 30. 07:38, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Felmérés: nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok

Felmérés: nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok

Nem járnak egészségügyi szűrésre a magyarok; 60 százalékuk csak komoly betegség esetén fordul orvoshoz - idézi a FoglaljOrvost.hu felmérését pénteki számában a Magyar Nemzet.

Az ezer, 35 éven felüli megkérdezésén alapuló kutatás szerint csupán az emberek 5 százaléka megy orvoshoz már a legkisebb gyanú esetén is. Ugyanakkor csupán 4 százaléknyian vesznek részt az évente szükségesnek tartott 5-6 különböző szűrővizsgálaton.

A megkérdezettek 40 százaléka kizárólag az állami rendelőintézeteket látogatja, 12 százalékuk viszont csak akkor megy állami rendelőbe, ha nagyon muszáj - közli a felmérést a Magyar Nemzet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld

Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult

2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld

Eltemették Kásler Miklóst Sárváron

Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -