Városlista
2025. augusztus 5, kedd - Krisztina

Hírek

2012. Április 07. 14:05, szombat | Külföld
Forrás: mno.hu / MTI

Elszabadultak az indulatok Athénban

Elszabadultak az indulatok Athénban

Nyugdíjalapjuk megcsapolása miatt tüntető dokkmunkások és teherautó-sofőrök csaptak össze a rendőrökkel Athénban pénteken.

A narancssárga láthatósági mellényt viselő több száz feldühödött munkás a görög központi bank épülete előtt demonstrált, amiért a kormány által Görögország magánhitelezőivel kötött adósságcsere-megállapodás miatt elvesztették a pénzintézet által kezelt nyugdíj-megtakarításaik jelentős részét.

A márciusi kötvénycsere során 100 milliárd euróval csökkentették Görögország adósságát, amely alapfeltétele volt annak, hogy a bajba jutott dél-európai ország megkapja az Európai Uniótól és a Nemzetközi Valutaalaptól második, 130 milliárd eurós mentőcsomagját.

A munkások eleinte békésen, fekete zászlókat lengetve és dudálva tüntettek, később azonban elszabadultak az indulatok, s műanyag palackokkal dobálták meg a bank épületét, majd fabotokkal támadtak rá a kivezényelt rohamrendőrökre – írta a The Telegraph brit lap internetes oldalán. A rendőrség könnygázt és gumibotokat vetett be a tüntetők feloszlatására, az összecsapást követően egy embert kórházba kellett szállítani.

Pénteken több tucat görög újságíró, fotóriporter és érdekvédelmi szervezetek képviselői tüntettek Athénban pénteken a rendőri önkény ellen.

A görög fővárosban sorozatosak a takarékossági intézkedések elleni megmozdulások. Legutóbb szerdán volt tömegtüntetés Athénban, akkor kétezren demonstráltak a parlament közelében lévő Szintagma téren, miután egy nyugdíjas öngyilkosságot követett el a megszorítások miatt.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.