Hírek
2012. Április 26. 14:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Elítélték a pakisztáni kormányfőt

Elítélte a pakisztáni legfelsőbb bíróság Juszuf Raza Giláni miniszterelnököt az intézkedésével szembeni engedetlensége miatt csütörtökön.
A kormányfő azért került a bírák elé, mert nem volt hajlandó a bíróság döntésének megfelelően lépéseket tenni az Aszif Ali Zardari államfő elleni korrupciós ügy kivizsgálása érdekében.
A legfelsőbb bíróság jelképes büntetést szabott ki a miniszterelnökre: nem hagyhatta el a tárgyalótermet mindaddig, amíg a bírák ki nem mentek. Mindazonáltal maga a tény, hogy a legfelsőbb bíróság elítélte, problémákat jelenthet Giláninak. Elképzelhető ugyanis, hogy elmozdítják hivatalából a következő hetekben vagy hónapokban.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld
Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását
Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld
Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.