Hírek
2019. Május 16. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump hamarosan Dél-Koreába megy

Donald Trump amerikai elnök Dél-Koreába látogat június végén - jelentette be a Fehér Ház szerdán.
Az elnök előbb a G20-as országcsoport Japánban tartandó csúcsértekezletén vesz részt, majd onnan utazik Szöulba.
A Fehér Ház nem közölte részletesen, hogy mik lesznek a dél-koreai elnökkel, Mun Dzse Innel folytatandó tárgyalások részletes témái, de azt felfedte, hogy az észak-koreai atomprogram biztosan szóba kerül.
Mint fogalmazott: Trump és Mun "folytatja az erőfeszítések szoros összehangolását Észak-Korea teljes és ellenőrizhető atomfegyver-mentesítése érdekében".
A G20-as csúcsértekezlet június 28-án kezdődik Oszakában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 20. 09:12, szombat | Külföld
Az EU határozott fellépést ígért az Észt légtér megsértése kapcsán
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke határozott fellépést ígért provokáció esetére azt követően, hogy pénteken három orosz MiG-31-es vadászgép lépett be engedély nélkül Észtország légterébe és 12 percig tartózkodott
2025. Szeptember 19. 07:31, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: London és Washington együttműködik a globális konfliktusok megoldásában
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Nagy-Britannia és az Egyesült Államok szorosan együttműködik a globális konfliktusok megoldásában.
2025. Szeptember 18. 07:47, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Lavrov: Európának nincs keresnivalója a tárgyalóasztalnál
Nem lehetnek ott az európai országok az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon, mert ellenségesek Oroszországgal szemben
2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld
Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára
Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.