Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2021. Október 20. 12:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Börtönbüntetést kapott a focista, aki fél szemére megvakított egy szurkolót

Börtönbüntetést kapott a focista, aki fél szemére megvakított egy szurkolót

Két és fél év börtönre ítélte a Fonyódi Járásbíróság nem jogerősen azt a labdarúgót, aki 2020 októberében vizespalackkal fejbe dobott egy szurkolót, aki emiatt az egyik szemére megvakult

- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség szerdán az MTI-t. Azt írták: az eset a Somogyvár-Kaposmérő megyei másodosztályú labdarúgó-mérkőzésen történt, miután a 34 éves játékost a második félidőben lecserélték.

A garázdaság miatt büntetett előéletű férfi a kispadról összeszólalkozott a tőle néhány méterre álló vendégszurkolóval, majd a vicespalackkal nagy erővel fejbe dobta őt.

A műanyag flakon felsértette a szurkoló szaruhártyáját, emiatt a bal szemére elvesztette a látását.

A bíróság a focistát maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntettében találta bűnösnek és a szabadságvesztés kiszabása mellett három évre eltiltotta a Magyar Labdarúgó Szövetség versenyrendszerében szereplő sportrendezvények látogatásától.

Az ügyészség tudomásul vette a döntést, a vádlott és a védője fellebbezett ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.