Városlista
2025. június 19, csütörtök - Gyárfás

Hírek

2022. Július 02. 10:06, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Az uniós átlagnál gyorsabban csökken a magyar államadósság

Az uniós átlagnál gyorsabban csökken a magyar államadósság

A magyar államadósság kétszer nagyobb mértékben csökken a következő években, mint az uniós átlag - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztjában pénteken.

A GDP-arányos államadósság rátája Magyarországon 2026-ra 63,1 százalékra csökken a tavalyi év végi 76,8 százalékhoz képest. Az uniós átlag négy év múlva 84,1 százalékra csökken miközben 2021-ben 90,3 százalékon állt - jelezte.

"A cél az, hogy válságálló gazdaságot építsünk, ezért tovább javítjuk az egyensúlyi mutatókat, csökkentjük a költségvetési hiányt és az államadósságot" - összegezte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.