Hírek
2023. Szeptember 03. 13:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Az Országos Mentőszolgálat rangos nemzetközi elismerést kapott a helyszíni stroke-ellátásért
Az Országos Mentőszolgálat idén az Angels-díj legmagasabb, gyémánt fokozatát nyerte el a stroke-esetek korszerű és magas színvonalú helyszíni, prehospitális ellátásáért az ország valamennyi régiójában.
A mentőszolgálat az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta: nemzetközi szakmai szervezetek folyamatosan és régiónként is vizsgálták a magyarországi mentőellátás hatékonyságát és színvonalát stroke-betegeknél, az értékelés kiterjedt a stroke-gyanús betegek helyszíni mentőellátására, illetve a kórházba szállítás megszervezésének összes elemére is.
Az elmúlt évi mintegy 30 000 stroke-eset mentőellátási adatainak elemzése alapján az Országos Mentőszolgálat a nemzetközi szervezettől - 152 vizsgált ország között egyedüliként - az ország teljes területén, vagyis mind a hét magyarországi régióban gyémánt fokozatú minősítést kapott - tudatták.
Az Angels-díjat az Európai Stroke Társaság és az Angels nemzetközi szervezet adományozza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
