Hírek
2011. Augusztus 15. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az aszpirin nem segíti a teherbeesést
Kutatók szerint vizsgálatok után sem sikerült bizonyítékot találni, hogy az aszpirin segíti a teherbeesést nőknél, akik lombikbébi programban vesznek részt. Ezért az orvosok nem is javasolják a szer szedését.
Egyes nők esküsznek az aszpirin áldásos hatásaira a lombikbébi program ideje alatt: véleményük szerint a szer javítja a vér áramlását az anyaméhben és a petefészekben. Ugyanakkor az ellenzők szerint a gyógyszer komplikációkat okozhat a terhesség alatt, és akár vetélést is előidézhet - írja a Cochrane Library.
A tudósok éppen ezért döntöttek úgy, hogy tudományos eszközökkel is utánajárnak annak, hogy vannak-e előnyei annak, ha egy kisbabát tervező nő aszpirint szed. Bár korábbi tanulmányok kis mértékű előnyről számoltak be, a mostani kutatás eredményei egyértelműen arra utaltak, hogy az aszpirin nem segíti a teherbeesést.
A lombikbébi programban részt vevő párok gyakran érzik reménytelennek a helyzetüket, ezért minden lehetséges módszert kipróbálnak, amely csak kis mértékben is növelheti az eljárás sikerét. Az aszpirint azonban jobb, ha a jövőben elfelejtik - mondta Charalambos Siristatidis.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
2026. Március 15. 08:07, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás: a magyar tudomány és kultúra képviselői összefognak minket
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
