Hírek
2022. Június 23. 15:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Átlépte a százezret az illegális migránsok száma

Meghaladta a százezret azon migránsok száma, akik az idén megpróbálták illegálisan átlépni a déli magyar határt - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
Rétvári Bence videóüzenetében közölte: ez azt jelenti, hogy az idén már csaknem két és félszer annyian próbálták meg illegálisan átlépni a magyar határt, mint az elmúlt év hasonló időszakában.
A százezres szám több mint Székesfehérvár teljes lakossága - érzékeltette a helyzetet.
A politikus hangsúlyozta, hogy ezzel együtt megugrott az embercsempészek száma is: a magyar rendőrök idén 750 embercsempészt fogtak el, miközben az elmúlt év hasonló időszakában csupán 400-at. Mindez azt jelenti - folytatta -, hogy folyamatosan nő a migrációs nyomás a magyar határon. Eközben még messze van az ősz, amikorra begyűrűzik az afrikai országokba és máshova az ukrán-orosz háború hatása, ami még inkább növelni fogja a kibocsátó országokban a migránsok számát - vélekedett.
Itt az ideje, hogy az Európai Unió komolyan foglalkozzon a külső határok védelmével és végre érdemben segítse azokat az országokat, amelyek Európa külső határát védik - figyelmeztetett az államtitkár.
Az várható, hogy egyre több illegális bevándorló fog megjelenni és a forró nyár után forró ősz lesz a magyar déli határon - mondta Rétvári Bence.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.