Hírek
2023. November 06. 13:59, hétfő |
Bulvár
Forrás: MTI
A szentszéki szóvivő szerint Ferenc pápa nincs rosszul, csak náthás
Ferenc pápa náthás, de nem mondta le programjait - közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő, miután az egyházfő hétfő reggel azt mondta, hogy nem érzi jól magát.
Ferenc pápa nem olvasta fel beszédét az európai rabbik delegációjával tartott találkozón. Ezt azzal magyarázta, hogy nincs jól.
Később az egyházfő, már egy másik audiencián, felolvasta beszédét, amelyet rögtönözve ki is egészített.
A Vatikán megerősítette, hogy Ferenc pápa hétfői programjai az előzetes ütemezés szerint zajlanak. Semmit nem mond le. A pápa a tervek szerint délután több mint hétezer gyerekkel találkozik, akik a világ 84 országából érkeznek a vatikáni audienciaterembe.
A 86 éves Ferenc pápa november elsején a RAI olasz közmédiának adott televíziós interjúban jónak nevezte egészségi állapotát. Hangoztatta, hogy műtétei ellenére mindent ehet, és a térdfájása is csökkent. A pápa utoljára idén nyáron, júniusban szorult belgyógyászati műtétre. Hasi sérvvel operálták meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:39, péntek | Bulvár
Szijjártó Péter: bekérettük az osztrák nagykövetet a ferencvárosi szurkolók vonatának megállítása miatt
Bekérettük a Külgazdasági és Külügyminisztériumba az osztrák nagykövetet, amiért nem engedték be a ferencvárosi szurkolók különvonatát a szomszédos országba - írta a tárcát vezető Szijjártó Péter csütörtökön a Facebookon.
2025. Október 21. 07:26, kedd | Bulvár
Francia filmfesztiválon nyerte el a zsűri nagydíját a Csendes barát
Enyedi Ildikó rendezése, a Csendes barát nyerte a 16. La Roche-sur-Yon Nemzetközi Filmfesztivál Ciné+ nagydíját vasárnap.
2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár
November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm
November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár
A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban
Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.
