Hírek
2012. Október 11. 05:00, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A stresszt és a hátfájdalmat is csökkenti a jóga

Egy kis jóga az ebédszünetben, vagy munka után segít, hogyha stresszes környezetben dolgozik. Egy új, angol tanulmány ugyanis rámutatott, hogy a munkahelyen végzett jóga mind a stresszt, mind a hátfájást csökkenti - írja a Fox News.
A kutatásban 74, 25 és 64 év közötti munkavállaló vett részt, akik mind stresszről, mind hátfájásról panaszkodtak. A résztvevőket véletlenszerűen osztották két csoportba aszerint, hogy egyik részük nyolc héten keresztül jógázott, más részük nem végzett semmilyen mozgást.
A jóga-csoport tagjai hetente egyszer vettek részt egy ötven perces órán ebédidő közben vagy pedig munka után. Hetente kétszer húsz percet pedig otthon jógáztak DVD segítségével.
Minden résztvevőnek ki kellett töltenie egy az általános közérzetére, a stresszre és a hátfájásra vonatkozó kérdésekről szóló tesztet. A tanulmány elején 10-en a jóga és 8-an a kontrollcsoportból hátfájásra panaszkodtak. A vizsgálat végére a jóga csoport tagjai közül már csak négyen, míg a kontrollcsoportban lévők közül már tizenhárman számoltak be hátfájásról. Emellett az előbbiek a stressz szint csökkenéséről is beszámoltak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 21. 08:48, hétfő | Életmód
Steinbach József: a húsvéti örömhír üzenete, hogy van reménység, van jövő
A húsvéti örömhír azt üzeni, hogy van reménység, van jövő, itt és most - fogalmazott a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke húsvétvasárnapi igehirdetésén, Balatonalmádiban.
2025. Április 20. 09:11, vasárnap | Életmód
Erdő Péter: a keresztény ember feladata meglátni és megmutatni a feltámadás fényét a zavaros, félelemmel teli világban
A keresztény ember feladata meglátni és megmutatni a feltámadás fényét a mai zavaros, félelemmel teli világban - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek az M1 aktuális csatornán húsvétvasárnap.
2025. Április 19. 08:31, szombat | Életmód
Kevés ténylegesen kínai autó fut még a német utakon
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.