Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2020. Július 24. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A hétvégén is többször várható eső

A hétvégén is többször várható eső

A hétvégén is többször várhatóak záporok, zivatarok, néhol jelentős mennyiségű csapadék is eshet. Komoly lehűlés nem várható, bár lesz, hogy helyenként csak 20 fokig melegszik a levegő, másutt 30 fokos meleg is lehet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken délelőtt napos idő várható, ekkor csak elvétve lehet csapadék. Délután viszont már elszórtan lehetnek záporok, zivatarok. Késő délután, este a Dunántúlon kiterjedtebb csapadékra is készülni kell, délnyugaton nagyobb mennyiség is hullhat, és akár heves zivatarok is kialakulhatnak. A szél gyenge, mérsékelt lesz, csak intenzív csapadékhullás idején lehetnek erős vagy akár viharos széllökések. A leghidegebb órákban 12-19 Celsius-fok lesz. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő.

Péntekre a felhőszakadás veszélye miatt Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére másodfokú, Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád és Tolna megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. A zivatarveszély miatt Békés, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Szombaton többnyire erősen felhős vagy borult idő várható rövidebb napos periódusokkal, majd a késő délutáni, esti óráktól nyugaton határozottabban csökkenni kezd a felhőzet. Napközben még sokfelé számítani kell esőre, záporra, zivatarra. Nagy területen jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Estétől egyre inkább keleten eshet. Főként a Dunántúlon több helyen megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 20-27 fok között várható, a tartósabban csapadékos részeken lesz a hűvösebb idő.

Vasárnap keleten is felszakadozik a felhőzet, általában több-kevesebb napsütés várható gomolyfelhőkkel, majd késő délutántól nyugat felől ismét vastagabb felhőzet érkezik. Főleg a Dunától keletre alakulhat ki szórványosan zápor, zivatar, estefelé már nyugaton is lehetnek záporok, zivatarok. A szél többfelé megélénkül, zivatarban erős vagy viharos lökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 12-18, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld

Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet

Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.