Hírek
2012. Január 28. 07:18, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A gének megmondják mikor lesz a menopauza?

Olyan, a nők korával összefüggő genetikai faktorokat azonosítottak nemzetközi kutatók, melyek összefüggésben állnak a menopauza kezdetével.
A tudósok 13 olyan immunfunkciókkal és DNS helyreállítással kapcsolatos loci-t (egy gén specifikus elhelyezkedése a kromoszómán) állapítottak meg, amelyek a menopauza kezdetére is hatással vannak - mondják bostoni szakértők.
A felfedezésünk megmutatja azon gének szerepét, melyek szabályozzák az immun-működést és a DNS-helyreállítást, hasonlóképp azon génekét, melyek hatással vannak a petefészek-funkciók neuroendokrin rendszerére, amik a menopauzát befolyásolják, jelezve az öregedés folyamatát - mondták a tanulmány szerzői.
Az új felfedezések közelebb visznek minket ahhoz, hogy megértsük a menopauza genetikai alapokon nyugvó időpontját. Emellett reményeink szerint segít megérteni a korai menopauza és a csökkent termékenység miértjét - mondják szakemberek.
A legtöbb nő esetében a menopauza az ötvenes évek elején kezdődik - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld
Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult
2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld
Eltemették Kásler Miklóst Sárváron
Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -