Hírek
2011. Október 30. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrintPress
A fogyasztóvédők is megvizsgálták a csabai kolbászokat
Nem büntettek, csak figyelmeztettek a fogyasztóvédelmi ellenőrök a Csabai Kolbászfesztiválon pénteken. A Békés Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségének munkatársai az árakat és a mérlegeket ellenőrizték.
A fogyasztóvédők 25 vendéglátó egységet jártak végig a kolbászfesztiválon. Megnézték, hogy feltüntetik e az árakat, ellenőrizték a mérlegeket, és azt is figyelték, hogy a csomagolóanyagot belemérik e az áru súlyába — tudta meg a Békés Megyei Hírlap Szebegyinszkiné Uhrin Máriától, a megyei kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének vezetőjétől. A rendhagyó fogyasztóvédelmi ellenőrzésen nem büntettek, csak figyelmeztettek.
Elmondták a kereskedőknek, hogy mit tapasztaltak, majd kérték, hogy a hibákat javítsák ki. A későbbiekben ellenőrizni fogják, hogy ezt valóban megtették-e — mondta Szebegyinszkiné Uhrin Mária kiemelve: kisebb hibákat találtak csak, a kereskedők pedig pozitívan fogadták az ellenőrzést, és partnerek voltak abban, hogy orvosolják a hiányosságokat.A fogyasztóvédelmi felügyelőség egyébként pénteken egy a kolbászfesztiválhoz igazított totóval is várta az érdeklődőket, akik felmérhették, vásárlóként tisztában vannak e jogaikkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
